26 maja 2013


Przybyłem, zobaczyłem i ...
 
 
było bardzo fajnie. Zgodnie z programem była wystawa zwierząt od kilku hodowców, był pokaz rękodzielnictwa, przędzenia na kołowrotku oraz pokaz strzyży. Spotkałem swoich znajomych miłośników tych zwierząt, a także osoby bardzo zainteresowane rozpoczęciem hodowli.
 
Ogólnie wydaje mi się, że wystawa bardzo fajnie zorganizowana i cieszyła się dużym zainteresowaniem zwiedzających. Można było uzyskać wszelkie informacje dotyczące hodowli i samych zwierząt bezpośrednio od Pani Prezes naszego związku Anny Morales Villavicencio ,która również objaśniała metody strzyży i jaką wartość ma wełna alpaki z poszczególnych części ciała.
 

Bardzo wielu ciekawych rzeczy można było się dowiedzieć również od wice-prezesa związku Pana Mariusza Wierzbickiego, który jako pierwszy sprowadził alpaki do Polski i ma na ich temat bardzo dużą wiedzę. Ja osobiście też chwilę z nim rozmawiałem choć nie była to łatwa sprawa, gdyż oblegany był ze wszystkich stron- chętnych do rozmowy było bardzo wielu.

Wystawa alpak towarzyszyła obchodom "Dni SGGW" w Warszawie które były bardzo fajnie zorganizowane- wszystko bardzo ciekawe, pogoda wymarzona. Jednym słowem SUPER!


My również wybieramy się już wkrótce na wystawę z naszymi alpaczkami do Kamienia Śląskiego na Opolagrę. Wszystkich chętnych zapraszamy do wspólnego spotkania na Targach w dniach 14-16 czerwca 2013r. Pozdrawiam

Translate

Łączna liczba wyświetleń