27 czerwca 2013

Doczekała się...
 Gaja najdłużej ze wszystkich naszych alpaczek musiała czekać na strzyżę, ponieważ na jej przykładzie chcieliśmy pokazać na Opolagrze różnicę między zwierzęciem ostrzyżonym a takim, które ma na sobie roczną wełnę. Zaraz po imprezie udała się do fryzjera, gdyż upał był trudny do wytrzymania.
 
17 cm runo miękkie jak puch, najbardziej delikatna wełna, którą można uzyskać tylko z pierwszego strzyża alpaki. Później włos robi się nieco grubszy i na podstawie tego "dojrzałego" już włosa ocenia się min. wartość alpaki. Po obcięciu nasza dziewczyna czuje się świetnie i pewnie przygotowuje się do przyjęcia urodzinowego. 30 czerwca skończy pierwszy rok swojego życia. Być może będzie je obchodzić już w większym gronie, gdyż oczekujemy na kolejne wykoty w naszej małej hodowli.
 
 


25 czerwca 2013


Serdecznie dziękuję...
 W dniach 14-16.VI.2013r odbyła się jubileuszowa X OPOLAGRA. Lotnisko w Kamieniu Śląskim odwiedziło 44000 zwiedzających. Swoją ofertę zaprezentowało 395 firm czyli o 11% więcej niż w zeszłym roku. My trafiliśmy tam z naszymi alpaczkami na zaproszenie Prezesa Opolskiego Związku Hodowców Bydła i Producentów Mleka Pana Martina Ziaja, któremu serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Byliśmy bardzo mile zaskoczeni ilością ludzi, którzy byli zainteresowani naszymi zwierzakami. Jak tylko mogliśmy, odpowiadaliśmy na zadawane pytania. Wiele osób po raz pierwszy spotkało się z alpakami, więc tym bardziej staraliśmy się opowiedzieć o nich jak najwięcej. Wszystkim osobom którzy odwiedzili nasze stoisko- bardzo dziękujemy za zainteresowanie. Chcieliśmy również w tym miejscu podziękować wszystkim, którzy pomogli nam w przygotowaniach- rodzicom, kolegom: Krzysiowi, Sebastianowi i Tomkowi oraz Jackowi ze "Studia Poligraficznego-Garaż".Ja ze swej strony DZIĘKUJĘ rodzinie za wsparcie- żonie, córce Oli za pomoc w wystawie oraz mojemu szefowi- on pewnie wie za co :). Mam nadzieję, że w przyszłym roku znowu odwiedzę Opolagrę.
 
 

Translate

Łączna liczba wyświetleń